Zdobená čelenka DIY návod na výrobu

Zdobená čelenka – DIY

Ahojte! Zdraví vás Lucia.

Dnes by som sa s vami chcela podeliť o takzvané DIY – Do it yourself krásnej zdobenej čelenky. Inšpirovala som sa čelenkami, ktoré boli použité na módnej prehliadke Dolce&Gabbana, jesenná kolekcia 2012. Všetky šperky a čelenky sa mi hneď na prvý pohľad zapáčili a povedala som si, že aj ja musím mať niečo podobné. A tak som začala vymýšľať ako to celé urobím a čo na to budem potrebovať. Musím sa priznať realizácia mi trvala dosť dlho lebo ako sa vraví vždy je najťažšie začať a to mi trvalo dosť dlho :D.

Moja čelenka nevyzerá presne ako tie z prehliadky, ale tá základná inšpirácia tam je. Ja som si čelenku prispôsobila 🙂 chcela som aby bola rôznorodá aby na nej boli použité rôzne korálky a drobnostičky.

Čelenka inšpirovaná Dolce&Gabbana

Čelenka inšpirovaná Dolce&Gabbana jeseň 2012

Čo budete potrebovať:

  • Plastovú čelenku (akejkoľvek šírky chcete) v podstate ani na farbe čelenky nezáleží pretože ju potom obalíte do stužky
  • Saténovú stužku (farba podľa vášho vkusu) – odporučila by som stredne širokú. Určite nie príliš tenkú a ani príliš hrubú. Dĺžka viac menej záleží na tom ako veľmi chcete čelenku obaliť ale stačiť by vám malo 1 – 1,5 m. Moja bola široká približne 3 cm.
  • Korálky, rôzne ozdoby – toto všetko nájdete v každom dobrom handmade shope a tvorivosti sa medze nekladú :). Môžete použiť aj nejaký starý náhrdelník.
  • Ihla a niť (použila som čiernu)
  • Lepidlo (použila som chemoprén lebo sekundové sa mi neosvedčilo, ale ak by ste našli lepidlo na látku a zároveň nejaký plast tak to by bolo asi ideálne, treba vyskúšať)
  •  Zapaľovač
  •  Nožnice

Veci potrebné k výrobe zdobenej čelenky

Tu je môj návod na výrobu podobnej čelenky:

Najskôr som si skúšobne omotala stužku okolo čelenky, pre istotu. Tak som si aj vyskúšala ako pevne budem stužku omotávať a aj aké veľké rozmedzie chcem mať medzi jednotlivými časťami stužky. Potom som si zobrala stuhu a odstrihla som dva krátke kúsky, ktoré budú slúžiť ako zakončenie čelenky, aby konce vyzerali uhladene a čelenka „nevytŕčala“.

1 krok návod na výrobu čelenky

2 krok návod na výrobu čelenky

3 krok návod na výrobu čelenky

Tie som si obstrihla a opálila na koncoch a to isté som urobila aj so zvyšnou stuhou. Zobrala som si čelenku a na jeden koniec som prilepila malý odstrihnutý kúsok stužky (obr. Č. …….) – urobila som to z oboch strán čelenky. Potom som zobrala zvyšnú (dlhú časť) prilepila som ju na koniec čelenky (tam kde som lepila aj ten malý kúsok) stužku som už len omotávala okolo čelenky až kým som neprišla k druhému koncu. Na konci som stužku opäť prilepila (ak chcete pre istotu si môžete koniec stužky ešte aj zašiť).

4 krok návod na výrobu čelenky

5 krok návod na výrobu čelenky

 

A teraz prichádza čas zdobenia. Ja som začala od kraja odkiaľ som chcela aby ozdôbky začínali (približná dĺžka môjho zdobenia je 16 cm). Postupne už len prišívate a lepíte ozdôbky, ktoré chcete mať na svojej čelenke. Ja som si väčšinu ozdôb prišila keďže prevažnú časť tvoria koráliky a prilepila som len nejaký ten kvietok.

6 krok návod na výrobu čelenky

Tadaa čelenka je hotová.

Návod na výrobu čelenky

7 krok návod na výrobu čelenky

Vyberte si pohodlnú čelenku aby vás príliš netlačila, ale pozor mala by byť trochu pevnejšia lebo tým, že na ňu pridáte ozdoby bude ťažšia a mohlo by sa stať, že sa vám bude šmýkať s hlavy. Ak by sa niečo také stalo stále je tu možnosť záchrany. K voľným okrajom čelenky prišite gumu v neutrálnej farbe alebo vo farbe vašej čelenky.

Keďže moja čelenka už je dlhšie hotová nemôžem vám ponúknuť autentický foto návod, ale bude aspoň pre vašu ľahšiu predstavu 🙂.

 

 

Autor

Lucka

Súvisiace príspevky

Zanechať odpoveď