Halloweenske masky

Halloweenske masky – nápady na Halloween 2016 a VIDEO 100 rokov Halloweenskych masiek

Halloween alebo aj All´Hallows Eve náš čaká približne o tri týždne (31. októbra) a preto je už pomaly čas premyslieť si aký kostým si dáte na tohto ročnú Halloweensku párty.

Napriek tomu, že niektorí Halloween považujú za modernú záležitosť v skutočnosti sa tento sviatok oslavoval stáročia ba tisícročia dozadu. Sviatok oslavovali už Kelti. Verili, že v tomto čase vychádzaujú duchovia, víly a rôzne iné stvorenia a tak im nechávali pred domom rôzne dary v podobe jedla aby duchovia obišli ich príbytky. Odtiaľ je aj pôvod Halloweenskych kostýmov. Totižto na Halloween ľudia veľmi nevychádzali z domov a keď už niekde museli ísť obliekli si masku aby zapadli medzi týchto duchov.

Príchod Halloweenu znamenal, že je koniec žatvy a prichádza zima. Ako som už spomínala vyššie Halloween sa nazýva aj All Hallows Eve. Hallow je v angličtine synonymom pre slovo saint – svätý a tak sa sviatok vlastne volá podobne ako aj u nás – Sviatok všetkých svätých. Keď prišlo do Ameriky veľké množstvo Írov pretože v Írsku v tom čase panoval Veľký hlad (The Great Famine) priniesli zo sebou aj tradíciu Halloweenu, ktorý sa tam neskôr rozšíril a poznáme ho až dodnes.

Samozrejme dnes je už s Halloweenu veľký biznis hneď druhý po Vianociach ale nebolo tomu vždy tak a má hlbokú históriu. Tu je niekoľko skvelých inšpirácii na Halloweenske masky, ktoré sú časovo a finančne nenáročné. Verím, že väčšinu vecí, ktoré potrebujete na tieto kostými už máte doma. Dokúpite len nejakú tú drobnosť a ste pripravené na Halloweensku párty.

1. Minnie Mouse

Minnie Mouse je vďačný kostým. Podobne ako kostým červenej čiapočky je veľmi jednoduché si ho doma narýchlo pripraviť. Stačí niečo biele, čierne a červené k tomu typické ušká a ste hotová. Minnie Mouse ušká sa dajú kúpiť za prijateľnú cenu alebo ak máte viac času dajú sa aj vyrobiť. Kúsok čiernej látky, mašľa, čelenka a základy šitia. Hotovo!

 

Halloween masky - Minnie Mouse - Halloween masky napady, domace

2. Raňajky u Tiffanyho

Väčšina z nás vlastní LBD (little black dress – malé čierne šaty) a tie, ktoré ich doma ešte nemajú by určite mali popremýšľať nad ich zaradením do šatníka. Malé čierne sa hodia na rôzne príležitosti ba čo viac môžete ich použiť aj ako Halloweensky kostým. Kultový film v ktorom hrá prekrásna Audrey Hepburn je jedna z možností. Čierne šaty doplňte drobnou korunkou (veď každá z nás sa raz za čas cíti rada ako princezná), ktorú nájdete v každej dobrej bižutérii a nezabudnite na veľké perly. A už je z vás Holly Golightly.

Halloween masky - Breakfast at Tiffany´s Holly Golightly - Halloween masky napady, domace

3. Rosie the Riveter

U nás nie až tak známa (ale možno o to zaujímavejší kostým na rozprávanie príbehu) Rosie the Riveter predstavovala v Amerike ženy, ktoré v čase druhej svetovej vojny pracovali vo fabrikách. Museli vtedy nahradiť mužov, ktorí odišli bojovať a tak sa ženy dostali na pracovné pozície, ktoré by inak určite nezastupovali. Dostali sa k ťažkým strojom a museli všetko zvládnuť “samy” (My to zvládneme!). Girl Power.

Halloween masky - Rosie the Riveter - Beyonce - Halloween masky napady, domace

4. Wednesday Addams

Tým, že postava Wednesday je taká charakteristická je veľmi jednoduché ju napodobniť. Keďže Wednesday nosí len čiernu farbu opäť využijete LBD. Môžete si k nim dokúpiť alebo vyrobiť biely golier. Účes je taktiež nenáročný.

Halloween masky - Wednesday Addams - Halloween masky napady, domace

Halloween masky - Wednesday Addams - Halloween masky napady, domace

5. Frida Kahlo

Ak máte rady niečo farebnejšie skvelým kostýmom môže byť napríklad geisha alebo aj známa mexická maliarka Frida Kahlo, ktorá takmer vždy žiarila farbami. V prípade, že sa rohodnete pre kostým Fridy vaša čelenka s kvetmi z leta padne na úžitok. Beyoncé zvládla premenu na Fridu Kahlo bravúrne a pozrite na tie veľké zlaté náušnice a náramok.

Halloween masky - Frida Kahlo - Beyonce - Halloween masky napady, domace

Halloween masky - Frida Kahlo - Beyonce - Halloween masky napady, domace

6. Sandy z filmu Pomáda

Sandy ooh Sandy! Ak sa tento rok zmeníte na krásnu Sandy možno prilákate vlastného Johna Travoltu a ak už jedného máte doma zapojte ho do “kostýmu” a zlaďte sa ako pár.

 

Halloween masky - Sandy z filmu Pomáda - Halloween masky napady, domace

Halloween masky - Sandy z filmu Pomáda - Halloween masky napady, domace

 

Ako BONUS pridávame video 100 rokov Halloweenskych kostýmov. Možno vás inšpirujú, hlavne ak hľadáte niečo štrašidelnejšie.

Máte rady Halloween? Akú masku si dáte na tento rok na Halloweensku párty vy? Napíšte nám dolu do komentárov.

 

Zdroj informácii: HalloweenHistory.org

Zdroj fotiek: PinterestPinterest, Pinterest, ttwentythree.blogspot.sk, Pinterest, Pinterest, Celebuzz.comDailyMail.co.uk, Pinterest, Pinterest

Autor

Lucka

Súvisiace príspevky

Zanechať odpoveď