DIY ozdobný obal na staré knihy

DIY – Ozdobný obal na staré knihy

Máte aj vy doma staré knihy, ktoré sú však vaše obľúbené literárne diela? Čo teraz s nimi? Ja mám tiež niekoľko oblúbených kúskov, ktoré určite neplánujem vyhodiť ale zároveň ich nechcem skrývať niekde v druhom rade za novými knižkami a preto mi napadlo urobiť im takýto ozdobný obal a tak budú namiesto strašenia na poličke zdobiť:). Poďme teda na to.

DIY - Ozdobny obal na knihy - potrebujeme

Potrebujeme:

  • knihy, ktoré chceme ozdobne obaliť
  •  ozdobný baliaci papier – ak používate baliaci papier bude o niečo jednoduchšie – pretože ja som nenašla žiadny, ktorý by sa mi páčil tak som musela zvoliť takúto alternatívu a tou je ozdobná organza a obyčajný biely papier, ja som tu zlepila 2 klasické kancelárske papiere
  • nožnice
  • lepidlo a lepiaca páska
  • a ak chcete byť veľmi presný tak aj nejké to pravítko (poprípade ceruzka/pero) – ja som ho však vôbec nepoužila lebo som to robila od oka:)

DIY collage 1Postup:

  1. Ako prvé som si zobrala dva listy bieleho papiera, ktorými som si obalila knihu. Aby som obalila celú knižku potrebovala som tieto dva listy zlepiť obr. 2
  2. Na obr. 3 a 4 je vidno ako som lepila lepiacou páskou spodnú časť papiera.
  3. Potom som zobrala kus organzi obstrihla som si to na správnu veľkosť a poprirovnávala som si to tak aby to pekne obalilo knižku. Potom som organzu prilepila lepiacou páskou. Vy môžete použiť aj nejaké trvácnejšie lepidlo pretože lepiaca páska je dosť slabá. Avšak ja to chcem mať len ako dočasnú “záležitosť”, kým nenájdem ten správny baliaci papier:). Takže je to len dočasné riešenie.

DIY - Ozdobný obal na knihy - koláž 2

A krásny dekoratívny obal na knihy je hotový.

DIY - Ozdobný obal na knihy 2

DIY - Ozdobný obal na knihy

Do komentárov nám napíšte či ste to skúsili a ako sa vám podarili vaše ozdobné obaly poprípade ich nám pridajte na náš Divine Jewellery Facebook alebo ich pridajte na  Instagram (@divinejewellery_sk) spolu s hashtagom #divinejewellerysk.

Autor

Lucka

Súvisiace príspevky

Zanechať odpoveď