DIY čiapka s uškami

DIY čiapka so zvieracími uškami

Ahojte zdraví vás Lucia 🙂

Dnes vám ukážem ako si môžete vyrobiť  čiapku so zvieracími uškami. Momentálne sú tieto čiapky veľkým hitom, je ich možné vídať nie len na hlavách svetových celebrít, ale už aj bežne v uliciach. Mne osobne sa takéto čiapky veľmi páčia, avšak zatiaľ som v obchode nevidela žiadnu čo by mne osobne vyhovovala a tak som sa inšpirovala rôznymi fotkami z internetu a rozhodla som sa vyrobiť si vlastnú. Výroba je veľmi jednoduchá, takže sa ničoho nemusíte obávať ani v prípade, že neviete dobre šiť. Ak si vyberiete čiernu farbu čiapky a brmbolcov, čiernu niť nebude vôbec vidno a tým pádom nemusí byť brmbolec ani rovnomerne prišitý. Ale teraz sa už pustime do práce :).

Budete potrebovať:

  • Jednoduchú čiapku bez brmbolcov
  • Kúsok umelej kožušiny cca 20 cm (alebo si môžete vyrobiť brmbolce z bavlny), ja používam umelú kožušinu zo starého rukávu
  • Potreby na šitie – niť, ihla, nožnice

Je výhodou keď čiapka, brmbolce a niť majú rovnakú farbu:)

Postup:

Ako prvé si urobíme brmbolce z umelej kožušiny. Zoberieme si  cca 20 -30 cm umelej kožušiny (ja som mala približne 35 cm kúsok ale celkom veľký kus mi ešte ostal) záleží to od toho aké veľké „ušká“ si chcete urobiť. Moje sú takej strednej veľkosti.

1. umelá kožušina - uši na čiapke

Odstrihneme si niečo ako štvorec zo svojej umelej kožušiny a kraje poprišívame smerom do stredu tohto štvorca. Ja som ich prišívala postupne jeden po druhom, ale ak ste šikovný môžete ich prišiť naraz aj niekoľko. Keď máme poprišívané všetky rohy v strede vznikne nám približne guľôčka. Ak to ešte nie je presný tvar guľôčky pozašívajte trčiace časti do požadovaného tvaru. Takto postupujte aj pri druhom „ušku“.

2. uši na čiapku

Keď už máme obidve „ušká“ hotové zoberieme si čiapku na ktorú ich chceme prišiť. Čiapku si najskôr vyskúšajte a priložte si svoje vyrobené „ušká“ tam kde ich chcete mať umiestnené. Môžete si pomôcť aj zicherkami.

3. čiapka

 

Po odskúšaní čiapky a miesta kde „ušká“ pripevníte už len zoberieme ihlu a niť a „ušká“ si prišijeme tak kde ich chceme mať umiestnené. Rozkošná čiapka pripomínajúca ušká zvieratka je hotová :).

4. čiapka s uškami

A tu je zopár celebrít, ktoré tiež prepadli zvieraciemu trendu:

Beyonce - čiapka s uškami

Khloé Kardashian - beanie with ears

 

Ak sa vám tento článok páčil a chceli by ste vidieť viacero DIY (Do it yourself) tutoriálov, nájdete nás aj na FB pod menom Divine Jewellery SK. V prípade, že vás tutorial zaujal na toľko, že ste si podľa neho vyrobili niečo sami, podeľte sa o to s nami. Pošlite nám obrázok váš obrázok na Facebook.

Zdroj úvodnej fotky: Pinterest 

Autor

Lucka

Súvisiace príspevky

Zanechať odpoveď