Tipy na valentínske darčeky

Valentínske darčeky – inšpirujte sa

Valentín sa blíži, deň plný lásky:). Ak aj vy chcete nejako obdarovať svoju polovičku (alebo aj kohokoľvek zo svojich blízkych) mám pre vás pár tipov, ktorými sa môžete inšpirovať. Darčeky o ktorých píšem nižšie sú vhodné nielen pre dámy J, takže dámy ak neviete čo kúpiť svojmu miláčikovi tu je aj inšpirácia pre vás. Posledný bod je malá inšpirácia na DIY (do it yourself) pre tých, ktorí chcú svojho partnera obdarovať vlastnoručným darčekom.

 1.Kvety

Prekrásnou kyticou kvetov zaručene nikdy nič nepokazíte. Myslím si, že kytica z červených ruží je stará dobrá osvedčená klasika, ktorá nikdy nesklame. Zaručene je to jeden z najromantickejších prejavov lásky či náklonnosti. Ak si teraz hovoríte, no dobre taká kytica je fajn ale ja potrebujem niečo pre svojho chlapa J v tom prípade by som odporučila trvácnu rastlinku tzv. trvalku napríklad ako bonsaj, kaktus poprípade exotickú rastlinu (napr. pomarančovník) s ktorého budete mať aj nejaké tie exotické plody;).

Kvety, kytica k sv. Valentínovi

2. Šperky

Tak ako aj kvety sú klasikou ktorou nemáte čo pokaziť. Na výber je obrovské množstvo materiálov, farieb a druhov šperkov. Skvelým darčekom sú strieborné prstene, náušnice, náramky a retiazky s príveskom. Myslím si, že k šperkom už ani niet čo dodať treba len vyberať a pozerať čo by potešilo toho kto bude obdarovaný. Avšak je tu ešte novinka, ktorú si dovolím zaradiť medzi šperky sú a to sú perá so Swarovski elements alebo Swarovski kryštálmi ak chcete. Tie odporúčam v prípade, že neviete presne aký šperk sa vašej partnerke páči a nie ste si istý napríklad veľkosťou prsteňa atď. V tomto prípade je pero so  Swarovski elements vynikajúcim darčekom práve pre vás. Už len zistiť akú farbu vaša priateľka či manželka obľubuje:).

3.  Parfém

Parfém je vynikajúcim darčekom a je vhodný takmer pri akejkoľvek príležitosti. Avšak utrafiť sú správnu vôňu je častým problémom mnohých z nás. Preto mám pre vás nejaké rady s ktorými môže byť výber parfému o niečo ľahší.

 • skúste si pozrieť a ovoňať vône, ktoré už váš partner/ka vlastní,
 • poprípade sa ho/jej ešte nenápadne opýtajte, ktorý parfém so svojej kolekcie rada používa,
 • potom si môžete pozrieť ingrediencie daného parfému na internete a v parfumérii budete presne vedieť na aké vône sa máte sústrediť (sladké, drevité, svieže, ťažké…)


Voňavka

4. Čipkovaný náramok

Čipkované náramky sú veľkým hitom, ktorý pretrváva už od minulého roka. Nájdete ich v rôznych farbách a vzoroch. Ideálny vzor na Valentína je srdiečko alebo aj rôzne iné vzory vo farbách lásky červenej a ružovej. Čipkované náramky nie sú len pre dámy ale neutrálnejšie vzory sú vhodné aj pre pánov. Veľkou výhodou týchto náramkov je, že sú veľmi odolné a vhodné na nosenie najmä v lete, keď ľudia často trávia čas pri mori alebo pri bazénoch. Čipkované náramky môžete nosiť aj do vody a vôbec sa vám nepoškodia, takže nimi môžete byť ozdobený neustále na rozdiel od klasických šperkov alebo bižutérie.

5. Luxusné dobroty – sladkosti, skvelá večera

Ako staré príslovie hovorí, „Láska ide cez žalúdok.“ Presne tak a preto a ste dobrá kuchárka či kuchár môžete svojej polovičke pripraviť špeciálny dezert alebo špeciálnu večeru, o ktorej viete, že vášho partnera zaručene poteší. Poprípade si zarezervujte stôl v dobrej reštaurácii a ak ste dostatočne kreatívny môžete vymyslieť nejaké prekvapenie ako napríklad pizzu v tvare srdca, alebo dezert v tvare srdca, vaše mená napísané na torte… Čokoľvek romantické, zaujímavé a hlavne čo sa týka vás ako páru. A nezabudnite na sviečky!

Čokoláda

6. DIY Valentínsky „zvitok“ plný lásky

Vynikajúcim darčekom a prekvapením pre vašu polovičku môže byť vlastnoručne vyrobený list alebo niečo ako „zvitok“.

Čo budete potrebovať k výrobe takéto „zvitku“:

 • Tvrdý papier (veľkosť je na vás)
 • Zapaľovač/zápalky/horiaca sviečka
 • Pero
 • Ozdobnú Šnúrku/stužku (poprípade vosk na zapečatenie šnúrky)

Zvitok plný lásky Sv. Valentín

Postup na výrobu „zvitku“:

 • Zoberiete si kus tvrdého papiera, veľkosť je na vás, ale pozor zvitok budeme opaľovať a tým sa o nejakú časť zmenší a preto odporúčam radšej väčší papier ako menší
 •  Zoberte si zapaľovač, zápalky, poprípade horiacu viečku a opáľte tvrdý papier po okrajoch. Toto odporúčam robiť v kúpeľni, pretože ohorený papier bude lietať a padať okolo vás a ak nechcete mať všetko špinavé určite to robte na takom mieste, kde to až tak nebude vadiť
 •  Potom ako ste si opálili papier po okrajoch (*pozor papier bude farbiť na čierno takže si podložte miesto kam ho budete ukladať nejakými novinami), na papier napíšte čokoľvek pekné čo chcete svojej láske povedať (napr. nejaké vyznanie, básničku…) ak vás nič nenapadá môžete použiť aj rôzne citáty, ktoré to vyjadria za vás
 •  Keď už máte všetko toto hotové, zvitok stočte do ruličky a zviažte ozdobnou stuhou/šnúrkou

Ak sa vám ešte na viac chce, namiesto obyčajnej mašle, použite vosk na zapečatenie šnúrky.

DIY darček na Valentína

Pre tých, ktorí už na výrobu nemajú čas je tu ešte stále možnosť záchrany s klasickou Valentínkou pohľadnicou, ktorú kúpite v akomkoľvek papiernictve či supermarkete.

 

Ak ste sa inšpirovali nejakým z mojich tipom určite mi napíšte do komentárov ktorým a poprípade potom ako ho dáte svojmu partnerovi/ke napíšte či sa mu/jej darček páčil?

Lucka

Ahojte:) volám sa Lucia. Mám rada všetko čo sa týka módy, make-upu, šperkov, DIY, vlasového stylingu a nechtového dizajnu.

Okrem toho ma bavia knihy, angličtina a rada cestujem:). Nájdete ma aj na Instagrame @missluciadams a na mojom blogu www.luciasblog.sk (IG @luciasblogsk)

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookPinterest

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *