Victoria Beckham 2015 - článok

Tvrdí o sebe, že je gay v ženskom tele. (Victoria Beckham)

Manželka anglického futbalistu Davida Beckhama, matka štyroch detí, bývalá členka Spice Girls, módna ikona a v posledných rokoch i módna návrhárka. Victoria Beckham o sebe hovorí, že je „gay, ktorý sa snaží dostať von.“

"Victoria sa nevie sústrediť bez lodičiek."

Posh („nóbl“) Spice bola vždy známa svojim drahým vkusom. Po rozpade hudobnej skupiny sa stala tvárou rôznych módnych značiek. Predvádzala šaty pre Roberta Cavalliho na módnom móle, kde však skôr šokovala svojou extrémne vychudnutou postavou a vystupujúcimi kosťami. Takisto sa stala modelom pre spodnú bielizeň Emporio Armani v roku 2009.

V roku 2004 sa definitívne rozlúčila s profesionálnou kariérou speváčky a začala sa venovať počiatkom jej návrhárskej kariéry. Spojila sa so značkou Rock&Republic, pre ktorú vytvorila vlastnú radu džínsov VB Rocks. Tieto skinny džíny mali podľa Victorie vytvárať „wonder bra“ efekt pre nohy, ktorý by ich zoštíhlil a predĺžil. Ich významným symbolom bola vyšívaná korunka, zdobená Swarovského kryštálikmi na zadnom vrecku. Kolekcia bola veľmi úspešná, kedže ešte doteraz sa predávajú ich napodobeniny.

Ku známym znakom Victorie Beckham patria veľké okuliare, extrémne vysoké topánky a takmer úplná absencia úsmevu. Raz povedala, že „móda jej ukradla úsmev.“

Hádam jej najznámejším symbolom patrí časté menenie účesov. Victoria si ich strihá z polodlhých až po ultra krátke. Kedysi si ich nechávala predlžovaťa zosvetlovať, ale najpopulárnejším a najviac kopírovaným sa stal jej „bob.“

Victoria je povestná častou zmenou účesu

Victoria získala veľa ocenení za najlepšie oblečenú ženu … ale aj za najhoršie oblečenú

Vytvorením značky dVb Eyewear naštartovala svoju kariéru módnej návrhárky. Po kolekcii okuliarov, nasledovali džíny a parfémy. V roku 2008 premenovala svoju značku na Victoria Beckham – VB, z ktorej vzišli veľmi príťažlivé módne trendy. Vystihovali ju šaty s golierom, sukne pod kolená a košele, vojenský či motorkársky výzor.

Vsadila hlavne na oversize kabáty a svetre

V poslednej kolekcii neprekvapila novou paletou farieb. Opakujú sa farby ako biela, čierna, sivá, telová, ktoré trošku oživila oranžovou a žltou. Victoria ponecháva modelom jednoduchosť, rovné línie oživené asymetrickým strihaním. Do jej tvorby prenikli midi sukne, rozmerné kabáty s balónovými rukávmi, či oversize svetre základných, neutrálnych farieb.

Jej návrhy obsahujú najmä neutrálne farby

K jej priateľom patria Katie Holmes – ktorej vytvorila jej osobný štýl, Eva Longoria či Heidi Klum. Mnohé známe osobnosti nosia jej návrhy (Jennifer Lopez, Drew Barrymore, Gwyneth Paltrow …) I keď sa páni z Dolce&Gabbana radia medzi jej priateľov, o jej návrhárskom nadaní sa vyjadrili negatívne. Aj napriek tomu, že jej tvorba je pekná, neradia ju medzi návrhárov. Skôr ju priradili k módnym reťazcom.

Síce jej oblečenie nepatrí medzi „vysoké“ návrhárstvo, jej tvorba sa predáva. Je známa. Tvorí trendy. Názory bežných ľudí, ktorí sa zaujímajú o módu, sú rôzne. Prisudzujú jej úspech popularite, jej, či jej manžela. Tak či tak, Victoria dosiahla veľký úspech a jej kolekcia je viac-menej nositeľná 🙂 Aký máte názor Vy? Nosili by ste ich?

Veronika Poláková

Ahojte, som začínajúca blogerka, ktorá má veľmi rada módu.

More Posts

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *