Svadobné obrúčky - obrázok ku článku

Aké obrúčky sú pre vás najvhodnejšie?

Rovnaké prstene nosia zaľúbenci prakticky už od nepamäti. Sú neodmysliteľným sľubom vernosti a symbolom večnej lásky. V súčasnosti na ich zhotovovanie používame prevažne drahé kovy, no nebolo tomu vždy tak. Výroba obrúčok sa prispôsobovala danej dobe a siaha ďaleko do našej histórie.

Rozličné materiály

Ako sme už spomenuli, prevláda záujem o svadobné obrúčky zhotovené z drahých kovov, teda zo zlata a striebra. Mnohé páry však siahajú po cenovo dostupnejších obrúčkach z chirurgickej ocele, ktoré navyše nespôsobujú žiadne alergické reakcie. Populárne sú obrúčky z volfrámu – vďaka mimoriadnej pevnosti a odolnosti voči vonkajším vplyvom vydržia dvojici naozaj večne.

Neviete sa dohodnúť na farbe obrúčok? Potom zvoľte kombináciu dvoch farebne odlišných kovov. Najčastejšie sa stretávame s obrúčkami zo žltého zlata a striebra, alebo zo žltého a bieleho zlata.

 

svadobne-obrucky

Zdobenie a gravírovanie

Zdobenie obrúčok nie je ničím výnimočným. Z minulosti poznáme prstene dvoch zamilovaných vyzdobené viacerými drahými kovmi či dokonca slonovinou. Svadobné obrúčky by mali spĺňať vaše predstavy, a preto si ich pokojne nechajte skrášliť napríklad rubínom (symbol lásky a vášne) alebo diamantom (symbol vernosti a večnosti). Gravírovanie zveční dátum sobáša alebo mená zaľúbencov. Obrúčky sa však môžu ornamentmi aj krásne ozdobiť presne podľa vášho vkusu.

Neponáhľajte sa!

Vraví sa, že svadobná obrúčka musí presne sadnúť na prstenník ľavej ruky – v opačnom prípade sa manželstvo nevydarí. Vraví sa, že väčšia obrúčka prinesie do vzťahu neveru a menšia zas žiarlivosť. Či už tomu veríte alebo nie, s nakupovaním sa naozaj netreba ponáhľať.

Obrúčka nie je obyčajným prsteňom, a preto si zaslúži našu pozornosť. Myslite pri kúpe predovšetkým na to, že ju budete nosiť na prste niekoľko rokov. Zvoľte správnu hrúbku, veľkosť a tvarovanie. Niektorým sa lepšie nosia vypuklejšie obrúčky, iní ich chcú mať rovné bez akýchkoľvek zaoblení.

Zdroj obrázku: Pinterest.com

Lucka

Ahojte:) volám sa Lucia. Mám rada všetko čo sa týka módy, make-upu, šperkov, DIY, vlasového stylingu a nechtového dizajnu.

Okrem toho ma bavia knihy, angličtina a rada cestujem:). Nájdete ma aj na Instagrame @missluciadams a na mojom blogu www.luciasblog.sk (IG @luciasblogsk)

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookPinterest

2 replies
  1. Jana
    Jana says:

    Ja myslím, že prsteň je to posledné na čom záleží, hlavne musím byť vo vzťahu skutočná láska, to, že si jeden partner váži toho druhého a má ho rád za to, aký je!

    Odpovedať

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *