Nestarnúce perly - obrázok ku blogpostu

Všetko čo potrebujete vedieť o perlách

Perly sú nesmrteľné. Vraví sa, že by ich povinne mala mať každá žena vo svojej šperkovnici lebo nenápadne podčiarkujú šarm a priťahujú pozornosť mužov. Ak teda hľadáte univerzálny šperk, rozhodne siahnite po perlách. Sú nielen krásne, ale aj dobre kombinovateľné s mnohými kúskami vášho šatníka.

Truhlica s perlami

Cenová dostupnosť

Pravé perly, vytvorené v prírode bez akéhokoľvek zásahu človeka, sú dnes obrovskou raritou. Pravdepodobne sa s nimi stretnete len v aukčných sieňach a ich hodnota je mimoriadne vysoká. Cenovo dostupnejšie sú perly vytvárané s našou pomocou, ktoré zrejú maximálne päť rokov. Ich kvalita je na prekvapenie mnohých porovnateľná s pravými perlami, resp. sa na ne do značnej miery podobajú. Hodnota sa určuje na základe piatich kritérií – posudzuje sa lesk, tvar, povrch, farba a veľkosť.

Za najlacnejšie sú považované perly úplne vytvorené človekom bez toho, aby museli zrieť v mori. Rozdiel spoznáte podľa toho, že tieto umelé perly majú dokonale hladký povrch.

Nenahraditeľný doplnok

Vďaka tomu, že priťahujú pozornosť a sú synonymom elegancie, obohatia viaceré outfity. Vynikajúco doplnia kostým (nohavicový alebo sukňový) a sako. Perly vkusne oživia kokteilové šaty alebo jednoduché letné šaty. Osvedčili sa aj v kombinácii so spoločenskými šatami. Počas bežného dňa môžete k perlám nosiť aj džínsy alebo jednofarebnú blúzku bez potlače.

Nemusíte sa zamerať len na náhrdelník z perál – pokiaľ máte na sebe výraznejší vrchný diel oblečenia (napríklad pestrofarebný top), vezmite si len nenápadné perlové náušnice, ktoré celkový dojem zjemnia a pridajú eleganciu. Pokiaľ máte kabelku, ktorá farebne vôbec s ničím neladí, dokúpte si perlový náramok práve vo farbe kabelky.

Perlový náhrdelník by ste nikdy nemali kombinovať so zlatom alebo striebrom, pretože je samostatným doplnkom bez nutnosti ďalšieho šperku z drahého kovu. Retiazku zo zlata alebo striebra preto nenoste spolu s perlami.

 

Starostlivosť o perly

Šperky z perál poškodzuje alkohol, chlór, parfum, lak a rozličné kyseliny. Pre uskladnenie perál je ideálne zamatové vrecúško alebo vrecúško z jemnej textílie aby sa nezošúchali alebo inak nepoškodili.

 

Páčia sa vám perly ako doplnok? Darovali ste už niekomu perly?

Lucka

Ahojte:) volám sa Lucia. Mám rada všetko čo sa týka módy, make-upu, šperkov, DIY, vlasového stylingu a nechtového dizajnu.

Okrem toho ma bavia knihy, angličtina a rada cestujem:). Nájdete ma aj na Instagrame @missluciadams a na mojom blogu www.luciasblog.sk (IG @luciasblogsk)

More Posts - Website

Follow Me:
FacebookPinterest

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *