little black dress - blog

Jediné šaty, ktoré ľahko skombinujete! Ako nosiť LBD?

LBD. Little Black Dress. V preklade malé čierne šaty sú veľmi známym kúskom oblečenia, ktorý by vraj mala mať každá žena. Skutočnosťou je, že ak vlastníte naozaj dobre padnúce čierne šaty dobrého strihu, máte univerzálne oblečenie „do každého počasia.“

Nikto nie je viac či menej oblečený, keď je v malých čiernych šatách. (K. Lagerfeld)

Nikto nie je viac či menej oblečený, keď je v malých čiernych šatách.
Povedal o LBD Karl Lagerfeld, ktorý patrí medzi najvplyvnejších módnych návrhárov dnešnej doby. Jeden z hlavných návrhárov Fendi, Chanel i vlastnej značky. Vysvetlil tým, že dobre padnúce malé čierne šaty sú hlavným šperkom ženy a nepotrebujete si už nič viac na seba obliecť.

Krátke koktejlové šaty čiernej farby vnikali dlho. Ich azda najznámejšou priekopníčkou bola Coco Chanel. Boli uvedené do sveta, keď sa v 20. rokoch LBD objavili v americkom Vogue.

Medzi hádam najznámejšie „malé čierne“ patria Audrey Hepburn, ktoré navrhol Hubert de Givenchy pre film Raňajky u Tiffanyho. Kombinácia čiernych šiat a perál, ktoré sa vo filme objavia, sa nazýva aj „basic black.“

Audrey Hepburn v ikonických LBD

“Malé čierne” sa neuveriteľne ľahko kombinujú

Tieto klasické čierne šaty majú svoje kúzlo. Sú ľahko kombinovateľné, jednoduché. Môžete si ich kúpiť v jednoduchých strihoch. Púzdrové, voľné alebo v „áčkovom“ stihu. Môžete si ich obliecť s dlhými rukávmi, na ramienkach alebo s korzetom.

Elegantná kombinácia pre "malé čierne"

Klasické LBD siahajú po kolená, niektoré až pod kolená. Obľúbenou dĺžkou 21. storočia je veľkosť mini, ktorá sa predlžuje až do polovičky stehien.

Malé čierne šaty od Dolce&Gabbana

Existujú rôzne strihy LBD

Ikonická kombinácia LBD je s perlami a lodičkami. Môžete si k nim dať “kamienkový” náhrdelník či iný výrazný šperk, ktorý vytvorí kontrast s čiernou.

Môžete nosiť nielen s podpätkami

LBD v podaní slávnych

Na šaty si možete obliecť trenčkot alebo kabát, čím vytvoríte výzor a la Audrey Hepburn. Smokingové sako im pridá príjemný pánsky dôraz. Môžete v ňom vyraziť na párty či do divadla.

LBD s trenčkotom

Šaty môžete skombinovať s balerínami a sakom, čím vytvoríte business look. Alebo si k šatám a balerínam dajte klobúk a vytvoríte dojem „city chic.“

Zendaya Coleman v LBD

Kombinácia z LookBook-u

S koženou bundou budete, v tomto elegantnou outfite, pôsobiť drsnejšie.

Šaty s oversize kabátom I.

Šaty s oversize kabátom II.

Little Black Dress je osviežujúcim kúskom v šatníku každej ženy a dá sa využiť na takmer každú príležitosť. Hodia sa do spoločnosti, na prechádzku po meste i na pohovor. Rozhodne by si každá žena mala dať tu námahu a násť si tie svoje, ako uliate, malé čierne šaty.

Máte už svoje vlastné „malé čierne“?

Veronika Poláková

Ahojte, som začínajúca blogerka, ktorá má veľmi rada módu.

More Posts

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *